Jak działać zgodnie z RODO w sytuacji udanego ataku phishingowego na pracownika firmy – Paweł Makowski pisze na mitsmr.pl

Zapowiada się miły, piątkowy wieczór, pracownik odpowiedzialny za prowadzenie instagramowego konta firmy otrzymuje nagle wiadomość. W treści maila widnieje ostrzeżenie – Facebook (właściciel Instagrama) zablokuje konto w ciągu 24 godzin z uwagi na naruszenie praw autorskich. Ale jest jeszcze szansa na „ratunek”, ponieważ w wiadomości załączono również link, za pomocą którego można się skontaktować z centrum pomocy Facebooka.

„Przecież za chwilę mam umieścić informację o corocznym konkursie!” – przypomina sobie wystraszony adresat. Klika więc w zamieszczony link i podaje dane do logowania (rzekomo wymagane w celu potwierdzenia autentyczności zapytania). Chwilę później zalogowanie się do firmowego konta nie jest już w ogóle możliwe, a na zdjęciu profilowym nie widnieje już firmowy logotyp, a obrazek wrzucony przez złodzieja…

To tylko część artykułu o tym, jak działać zgodnie z RODO w sytuacji udanego ataku phishingowego na pracownika firmy. Tekst napisany został przez Pawła Makowskiego, wiceprezesa JAMANO, dla MIT Sloan Management Review Polska.

Kliknij i przeczytaj, co powinien zrobić inspektor ochrony danych w sytuacji cyberataku.

Naprawdę warto!:)